دانلود قالب وردپرس آموزشی و آموزشگاهی  eSmarts  | LMS
شما اینجا هستید

نکات مهمی که برای نگهداری از وردپرس خود باید انجام دهید

نکات مهمی که برای نگهداری از وردپرس خود باید انجام دهید

نکات مهمی که برای نگهداری از وردپرس خود باید انجام دهید

آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که برای نگهداری و محافظت از وردپرس خود چه کارهایی را باید انجام دهید؟ بسیاری از افراد پس از راه اندازی وبسایت خود بر پایه وردپرس و نصب قالب وردپرس مورد نظر دیگر کار خاصی را برای نگهداری و مراقبت از آن انجام نمی دهند مگر اینکه چیزی از کار بیفتد و یا خطایی در جایی رخ دهد. با رعایت نکات زیر به صورت منظم می توانید از اینکه حال وردپرس تان خوب است اطمینان حاصل کنید و خیالتان راحت باشد که وب سایتتان به خوبی و خوشی با حداکثر توان به کار خود ادامه می دهد. در این نوشته هدف ما این است که نکات لازم برای نگهداری از وردپرس را ذکر کنیم و روش های انجام آنها را نیز شرح دهیم.

رمز های وردپرس خود را عوض کنید

رمزهای عبور اولین دفاع شما در برابر دسترسی غیر مجاز به وب سایت شماست. شما همیشه باید از کلمات کلیدی قوی منحصر به فرد برای تمام حساب های آنلاین خود از جمله وب سایت وردپرس، حساب های FTP و پایگاه داده خود استفاده کنید.

password

تهیه یک نسخه پشتیبان کامل از وب سایتتان

پشتیبان گیری یکی از مهمترین ابزار وردپرس در زرادخانه شماست. پلاگین های پشتیبان گیری بسیار خوبی برای وردپرس وجود دارد که می تواند به شما در فرایند پشتیبان گیری وردپرس کاملا خودکار کمک کند.

بررسی و به روزرسانی تمامی فایلهای وردپرس

وردپرس همراه با یک سیستم داخلی برای مدیریت به روز رسانی هسته وردپرس، افزونه ها و پوسته ها ارائه می شود. شما همیشه باید از آخرین نسخه وردپرس استفاده کنید و تمام افزونه ها و پوسته های خود را به روز نگه دارید.

بررسی و حذف هرزنامه نظرات

اگر از افزونه Akismet برای مبارزه با هرزنامه نظر در وردپرس استفاده می کنید، آنگاه به طور خودکار هرزنامه ها از قسمت نظرات و دیدگاههای وبسایتتان حذف می شود.

تست تمام فرم های وردپرس

افزونه های سازنده فرم وردپرس مانند WPForms ایجاد فرم های زیبا را فوق العاده آسان می کنند.

بهینه سازی پایگاه داده وردپرس

وردپرس اکثر اطلاعات را در پایگاه داده وردپرس خود ذخیره می کند که شامل تمام مطالب، نظرات، کاربران و تنظیمات شما است.

با این حال، کار بیش از حد با پایگاه داده ممکن است بسیاری از داده های غیر ضروری را جمع آوری کند و باعث افزایش اندازه پشتیبان وردپرس شما شود که ممکن است آپلود، دانلود و بازگرداندن پشتیبان را تحت تأثیر قرار دهد.

اجرای تست های عملکردکارایی

بسیاری از کاربران، وقتی اولین بار شروع به کار می کنند، وبسایت وردپرس خود را بهینه می کنند ولی متاسفانه بعد آن را فراموش می کنند. اضافه کردن مطالب، نصب پلاگین های جدید، و یا حتی تغییر قالب وردپرس ممکن است بر عملکرد سایت تاثیر بگذارد.

وب سایت های سریعتر فقط برای افزایش میزان رضایت کاربر مفید نیستند، بلکه عملکرد وب سایت شما را نیز در موتورهای جستجو بهبود می بخشند. به همین دلیل است که شما باید به طور مرتب عملکرد وب سایت خود را بررسی کنید.

پیدا کردن و رفع خطاهای ۴۰۴

هنگامی که کاربر یک صفحه را درخواست می کند که در وب سایت شما وجود ندارد، وردپرس یک صفحه خطا ۴۰۴ را نمایش می دهد. نمایش چنین صفحه ای به کاربر می تواند موجب کاهش رضایت و اعتماد کاربر شود لذا سعی کنید تمامی صفحاتی را که منجر به خطای ۴۰۴ می شوند را شناسایی کرده و مشکل را برطرف نمایید.

پیدا کردن و رفع لینک های شکسته

وب سایت شما که رشد می کند، متوجه خواهید شد که برخی از وب سایت های خارجی که در مقالات قدیمی تر به آنها لینک داده اید وجود ندارند. برخی ممکن است به مکان های جدید منتقل شده باشند و برخی دیگر ممکن است پاک شده باشند.

مسئله لینک های شکسته فقط به لینک های خارجی محدود نمی شود. ممکن است به طور اتفاقی تصاویر شکسته، لینک های ضعیف قالب بندی شده و یا لینک های خود را اشتباه تایپ کرده باشید. این موضوع و بر میزان بازده سایت و بازدید شما تاثیر می گذارد، بنابراین در اسرع وقت لینک های شکسته را تصحیح کنید.

یک بازرسی جامع برای بهینه سازی و سئو انجام دهید

مورد بعدی که وظایف نگهداری منظم از وردپرس را شامل می شود، یک بررسی جامع از مطالب وب سایت شما است. دقیقا جایی که داده های Google Search Console و Google Analytics وارد می شوند.

Google Analytics به شما نشان می دهد که بازدیدکنندگان شما چه زمانی و از چه صفحه ای استفاده می کنند. این داده ها به شما امکان می دهد محتوا را در وب سایت خود کشف کنید که در آن کاربران وارد می شوند اما به مشتریان یا مشترکان تبدیل نمی شوند.

Google Search Console تجزیه و تحلیل جستجو که به شما در پیدا کردن کلمات کلیدی کمک می کند را نمایش می دهد. شما می توانید آن ها را مرتب کنید تا کلماتی را نشان دهید که در آن سایت شما به راحتی با به روز رسانی این مقالات می تواند رتبه بالاتر را داشته باشد.

البته اگر از افزونه Yoast SEO استفاده می کنید، می توانید کلمات کلیدی خاصی را به عنوان کلمات کلیدی تمرکز تعیین کنید و محتوای آن را برای این کلمه کلیدی تجزیه و تحلیل کنید.

هر چند وقت یکبار باید این کارها را انجام دهیم؟

اگر یک وبسایت با ترافیک بالا دارید باید هر سه ماه یکبار نکات بالا را چک کنید و انجام دهید، برای وبسایت های کوچکتر با ترافیک و محتوای کمتر هر شش ماه یک بار توصیه می شود.

نظر شما در مورد این مطلب چیست ؟بدون نظر
support
پشتبانی
09301964667
درخواست پشتیبانی
Please Wait
Please Wait