دانلود قالب وردپرس آموزشی و آموزشگاهی  eSmarts  | LMS
شما اینجا هستید

نحوه نصب بسته های نصبی قالب وردپرس

نحوه نصب بسته های نصبی قالب وردپرس

نحوه نصب بسته های نصبی قالب وردپرس

این مقاله آموزشی برای تشریح نحوه نصب بسته های نصبی قالب های وردپرس است. نصب قالب از طریق بسته نصبی بسیار آسان بوده و نیازی به دانش تخصصی و یا کدنویسی ندارد. به همین دلیل در حال حاضر گرایش همگانی به سمت استفاده از بسته های نصبی است.

در صورت دانلود و یا خرید هر قالب وردپرس از وبسایت کی تم یک فایل فشرده شده با پسوند zip در اختیار شما قرار می گیرد. این فایل باید در کامپیوتر تان از حالت فشرده خارج شود(Extract). پس از اکسترکت کردن دو فایل در اختیار شما قرار می گیرد. فایل اول یک بسته نصبی با پسوند zip و فایل دوم یک فایل با نام installer و پسوند php است.

Install wordpress themes 1

برای نصب قالب وردپرس موردنظرتان با استفاده از بسته نصبی باید هر دوی این فایل ها را در پوشه pubic html از قسمت مدیریت فایل در هاستتان آپلود کنید. برای این کار ابتدا وارد پنل مدیریت هاست دامنه ای شوید که می خواهید قالب را بر روی آن نصب کنید. اگر بیش از یک دامنه دارید دامنه ای که می خواهید قالب را روی آن نصب کنید انتخاب کنید. سپس گزینه مدیریت فایل(File manager) را انتخاب کنید. از میان پوشه های موجود، پوشه public html را انتخاب نمایید. حال با استفاده از گزینه upload files و یا بارگذاری هر دو فایل را انتخاب کرده و بارگذاری کنید. مدت زمانی که برای بارگذاری این فایل ها نیاز دارید متناسب با میزان سرعت اینترنت شماست و در حالت معمول نزدیک به ۳۰ دقیقه زمان نیاز دارد لذا در این مرحله شکیبا باشید.

Install wordpress themes 2

پس از اتمام بارگذاری برای ارتباط وردپرس با پایگاه داده یک دیتابیس جدید ایجاد می کنیم. برای انجام این کار در پنل مدیریتی در قسمت مربوط به پایگاه داده گزینه مدیریت MySQL را انتخاب می کنیم.

Install wordpress themes 3

در قسمت فوقانی و سمت چپ روی “ساختن یک دیتابیس جدید” کلیک می کنیم. 

نام دلخواه را برای دیتابیس جدید انتخاب می کنیم و در جعبه مربوطه می نویسیم، ما نام ktheme1 را انتخاب می کنیم و در مرحله بعد باید یک کاربر user برای پایگاه داده جدید، تعریف کنیم. نام کاربر نیز به دلخواه ktheme1 انتخاب می شود. در قسمت بعد برای اتصال کاربر به پایگاه داده برای آن رمز تعیین می کنیم. ترجیحا به دلیل مسائل امنیتی بهتر است از رمزهای قوی و تصادفی استفاده کنیم. ما از رمز تصادفی T7EQzJ860kgdC0jd  استفاده می کنیم. در مراحل بعدی هنگام نصب وردپرس باید اطلاعات مربوط به این پایگاه داده و کاربری که برای آن تعریف کردیم را وارد کنیم لذا این اطلاعات را در گوشه ای یادداشت می کنیم و یا از آن کپی بر می داریم و ذخیره می کنیم. پس از تعیین رمز برای اطمینان از درست وارد شدن آن در جعبه ای دیگر رمز را مجدد وارد می کنیم و روی دکمه ایجاد کلیک می کنیم.

Install wordpress themes 5

در این قسمت اطلاعاتی که برای ایجاد دیتابیس استفاده کردیم به صورت خلاصه، همراه با پیام موفقیت در ایجاد پایگاه داده نمایش داده می شود.

Install wordpress themes 6

پس از بارگزاری فایا ها در پوشه public html و ایجاد پایگاه داده جدید نوبت به نصب قالب با استفاده از بسته نصبی رسیده است. در یک پنجره جدید از مرورگرتان نام دامنه خود را تایپ کرده و بلافاصله در ادامه نام دامنه /installer.php را تایپ می کنیم. برای مثال نام دامنه ما ktheme.ir است و برای نصب قالب موردنظر بر روی این دامنه این متن را در قسمت آدرس مرورگر می نویسیم:

ktheme.ir/installer.php

 و دکمه Enter را می زنیم تا لود load شود. در قسمت بالای صفحه جدید عنوان Step 1 of 4: Deployment نوشته شده است به این معنی که مرحله اول از نصب گستردن است و به صورت اتوماتیک انجام می شود.

Install wordpress themes 7

پس از تیک زدن موافقت با شرایط و ضرابط روی دکمه Next کلیک می کنیم. در مرحله دوم Step 2 of 4: Install Database که مربوط به نصب پایگاه داده است، اطلاعاتی هنگام ایجاد پایگاه داده استفاده کرده بودیم را در این قسمت وارد می کنیم. برای اطمینان از صحت اطلاعات وارد شده روی دکمه Test Database کلیک می کنیم و در صورت موفقیت دکمه Next را می زنیم تا به مرحله بعد هدایت شویم.

نکته ای که در این قسمت شایان ذکر است اینست که اگر قبلا در پنل مدیریتی خود پایگاه داده ایجاد نکرده باشید می توانید در این قسمت یک پایگاه داده جدید ایجاد کرده و به آن یک کاربر جدید نیز اختصاص دهید. برای انجام این کار ابتدا در قسمت Action از منوی پایین افتادنی به جای connect and remove all data گزینه create new database را انتخاب می کنیم و بعد فیلد های لازم را پر می کنیم. اگر بخواهید اطلاعات موجود در پایگاه داده های قبلی خود را به پایگاه داده جدید انتقال دهید باید در پنل مدیریتی خود آن را درونریزی کنید.

Install wordpress themes 8

پس از کلیک بر روی دکمه Next در یک پنجره جدید برای بار آخر از ما سوال می کند که آیا از اطلاعات وارد شده اطمینان داریم و هشدار می دهد اطلاعات موجود در پایگاه داده مذکور حذف خواهد شد، با کلیک بر روی دکمه Yes تایید می کنیم.

در مرحله بعد با عنوان Step 3 of 4: Update Data اطلاعات وردپرس را بروزرسانی می کنیم. در جعبه title عنوان سایت و بعد در قسمت options در جعبه Username نام کاربری و در جعبه Password رمزی را که از این پس هنگام ورود به سایت نیاز خواهید داشت را وارد کنید، ما ktheme1 را برای نام کاربری و ktheme1234567890 را برای رمز ورود انتخاب کردیم. در آخر روی دکمه Next کلیک کنید.

Install wordpress themes 9

در مرحله چهارم با عنوان Step 4 of 4: Test Site که مرحله آخر نصب است سایت را تست می کنیم تا از کار کردن و راه اندازی صحیح سایت مطمئن شویم.

Install wordpress themes 10

روی دکمه site login کلیک می کنیم و ینجره ورود به وردپرس نمایان می شود تا نام کاربری و رمزی که در مرحله سوم تعیین کردیم را وارد کنیم. پس از وارد کردن رمز روی دکمه ورود کلیک می کنیم و به قسمت پیشخوان وبسایت خود وارد می شویم.

Install wordpress themes 11

با کلیک کردن بر روی عنوان سایت که در گوشه بالا سمت راست قرار دارد می توانید ظاهر جدید سایتتان دقیقا مطابق بر دموی قالب موردنظر ببینید.

به همین سادگی بسته نصبی شما بر روی دامنه سایتتان نصب می شود، بدین ترتیب به راحتی و در چند دقیقه می توانید سایتی دقیقا مشابه دمو داشته باشید، یعنی قالب، افزونه ها، وردپرس و محتوای دمو روی سایت شما نصب می شود.

نظر شما در مورد این مطلب چیست ؟بدون نظر
support
پشتبانی
09301964667
درخواست پشتیبانی
Please Wait
Please Wait