شما اینجا هستید

ماژول پرستاشاپ تایید موبایل با پیامک – ورود و ثبت نام با شماره موبایل

ماژول پرستاشاپ تایید موبایل با پیامک – ورود و ثبت نام با شماره موبایل

تایید موبایل مشتریان با ارسال و دریافت پیامک / ورود و ثبت نام با تایید پیامکی و شماره موبایل

۱٫۶٫

تشخیص صحت شماره موبایل مشتریان می‌تواند به شما کمک کند تا از وجود یک راه ارتباطی سریع با مشتری مطمئن باشید. این ماژول به شما کمک میکند تا با استفاده از پیامک شماره موبایل مشتری را تایید کنید. البته نگران بسته بودن پیامک های تبلیغاتی مشتری نباشید چون روش معکوس را برای این منظور پیش بینی کردیم.

یکی دیگر از دلایل استفاده از این ماژول خرید با کارت های بانکی سرقت شده است. هنگامی که شماره موبایل کاربر را با دریافت یک پیامک تایید نمایید دیگر نگران جعلی بودن هویت خریدار نخواهید بود. این کار برای سایت هایی که فروش پین، سریال یا رمز دارند به شدت مورد نیاز است.

ماژول حرفه ای که مقابل شماست امکانات کاملی را برای این کار در اختیار شما میگذارد. با استفاده از تنظیمات زیادی که این ماژول دارد می توانید کنترل بیشتری روی فعالیت های کاربران داشته باشید.

تایید پیامکی شماره موبایل مشتریان فعلی و جدید

مشتریان فعلی و مشتریان جدید به محض ورود به سایت با صفحه تایید شماره موبایل مواجه می شوند. این امکان برای مشتریان قدیمی شما وجود دارد که از شماره های ذخیره شده در آدرس استفاده کنند و یا با ایمیل شناسایی شوند و مشتریان قدیمی شما می‌توانند شماره جدیدی وارد نموده و ثبت نام نمایند.

ثبت نام بدون ایمیل

در نسخه ۱.۱ ماژول امکانی به ماژول افزوده شد که به شما این اجازه را می‌دهد در صورت تمایل گزینه ایمیل را برای ثبت نام اختیاری کنید. با فعال سازی این امکان مشتریان می‌توانند فیلد ایمیل را خالی رها کرده و بدون  ایمیل ثبت نام کنند. در صورتی که ایمیل وارد شود امکان ورود مجدد به سایت با شماره موبایل و ایمیل برای آن‌ها فراهم است.

فرم ثبت نام ساده و با کمترین فیلد ممکن

یکی از دلایل ترک سایت توسط مشتریان فرم های طولانی ثبت نام یا بی حوصلگی در پر کردن فرم‌هاست. با استفاده از ماژول تایید موبایل آی‌پرستا فیلدهای ثبت نام فقط شامل نام، نام خانوادگی، ایمیل و رمز عبور خواهد بود. ۴ فیلد ساده که حتی می‌توانید ایمیل را اختیاری کنید. حتی اگر مشتری ثبت نام را ترک کند از آنجایی که در اولین مرحله موبایل خود را وارد کرده و همه فعالیت ها گزارش می شود می‌توانید با مشتری تماس گرفته و او را برای خرید راهنمایی کنید.

امکان تایید موبایل پیش از ثبت نام

اگر مایلید سایت شما مانند سایت های معروف و بزرگ ثبت نام و ورود با پیامک داشته باشد و کاربر پیش از هرکاری نیاز به تایید حداقل یک شماره موبایل داشته باشد این ماژول جوابگوی نیازهای شماست. با فعال کردن این گزینه صفحه ورود به سایت شما تغییر کرده و در اولین مرحله شماره موبایل از مشتریان دریافت میکند.

امکان تایید با ارسال پیامک به کاربر و دریافت پیامک از کاربر

یکی از بهترین امکانات این ماژول امکان تایید شماره موبایل با دریافت پیامک از کاربر است. بسیاری از افراد امکان دریافت پیامک تبلیغاتی را مسدود کرده و پیامک های شما به دست آن ها نمی‌رسد. بنابراین راهکار معکوس یعنی دریافت پیامک از مشتری به کمک شما خواهد آمد. در این روش در صورتی که سرویس دهنده پیامکی شما امکان ارسال به آدرس وب را داشته باشد، می‌توانید این روش را فعال کنید. در صورتی که پیامک به مشتری نرسیده باشد می‌تواند با انتخاب روش ارسال کد، کد فعال سازی را به شماره اختصاصی شما پیامک کند.

 

امکان ورود با پیامک به جای رمز عبور

چنانچه این امکان را فعال نمایید کاربران شما در فاصله های زمانی تعیین شده توسط شما می‌بایست با پیامک دریافت / ارسال شده وارد حساب کاربری شوند. این کار برای سایت هایی که محصولات حساس مانند پین و رمز میفروشند کمک می‌کند تا مطمئن شوید کاربر با شماره واقعی خودش در سایت ثبت نام کرده و در طی زمان به شماره ثبت شده دسترسی دارد.

امکان مشخص کردن گروه‌های امن

با انتخاب گروه هایی که به عنوان گروه مشتریان شناخته شده هستند می توانید برخی مشتریان را از ثبت اجباری شماره یا ورود با پیامک استثنا کنید و این مشتریان می‌توانند بدون نیاز به شماره تایید شده وارد سایت شده یا خرید کنند.

لیست کامل تمام شماره های تایید شده

تمام شماره های تایید شده درمنوی «شماره‌ها» لیست شده و امکان فیلتر کردن با شماره یا شناسه مشتری ممکن است. در این فهرست می‌توانید شماره ها را حذف یا ویرایش کنید و یا یک شماره جدید اضافه کنید. به طور مثال چنانچه مشتری نتواند از دو روش تعیین شده شماره خود را تایید نماید، می‌تواند با مدیر سایت تماس بگیرد و مدیر سایت شماره را تایید کند.

گزارش کامل تمام فعالیت‌های مرتبط با شماره

یکی از قابلیت‌های کاملا کاربردی و مفید این ماژول ثبت تمام فعالیت‌های مشتریان در فرایند تایید شماره تلفن است. گزارش درخواست دریافت پیامک، درخواست ارسال پیامک، تایید کد، ورود به سایت و… ثبت می‌شود تا علاوه بر پایش مشکلات پیش آمده و امکان تماس با مشتری در صورت بروز خطا، تاریخچه یک شماره را برای ارایه به پلیس یا مقام قضایی داشته باشید.

فهرست امکانات کلیدی ماژول

 • معتبرسازی شماره موبایل مشتریان فعلی و قبلی
 • ثبت نام بدون نیاز به ایمیل
 • تایید با امکان ارسال پیامک به کاربر یا یا دریافت پیامک
 • امکان تایید بیش از یک شماره برای هر کاربر
 • امکان ورود با پیامک به جای رمز در صورت فعال سازی
 • دارای گروه های مشتری مطمئن برای وارد شدن بدون تایید موبایل
 • امکان دسترسی به تمام شماره های ثبت شده از مدیریت
 • امکان افزودن یا حذف شماره از بخش مدیریت
 • لاگ (گزارش) پیشرفته تمام فعالیت های یک شماره موبایل
 • امکان کنترل زمان معتبر بودن یک شماره روی یک دستگاه
 • امکان تعیین زمان پاکسازی گزارش های قدیمی
 • و امکانات دیگری که به زودی به ماژول اضافه خواهد شد

سوالات متداول

آیا این ماژول به صورت مستقل پیامک ارسال می کند؟

خیر. به دلیل متعدد بودن سرویس های پیامکی و تفاوت زیاد آن ها برای استفاده از این ماژول میبایست حتماً ماژول پیامک را نصب داشته باشید. برای خرید ماژول پیامک اینجا کلیک کنید. در صورتی که همزمان دو ماژول را خریداری نمایید ۲۰ درصد تخفیف برای ماژول پیامک اعمال می شود.

آیا ماژول به صورت مستقل پیامک دریافت می کند؟

بله. برای دریافت پیامک لینکی که توسط ماژول اعلام می‌شود را در پنل پیامکی خود ثبت کنید. پیامک های دریافتی توسط پنل به این لینک ارسال می‌شوند. توجه کنید که تنظیمات این بخش از ماژول را میبایست با راهنمایی پشتیبان سرویس پیامکی پر کنید. با این حال برای راحتی تشخیص پارامترها تمام پیامک های دریافتی در یک فایل log ذخیره می شوند.

آیا ایمیل از مراحل ثبت نام حذف می‌شود؟

بله قابلیت فعالسازی ایمیل اختیاری وجود دارد. توجه کنید که ایمیل به عنوان یک بخش اصلی برای مشتری است و وجود آن توصیه می شود.

در صورت فعال سازی ورود با پیامک نیازی به وار کردن رمز عبور نیست؟

خیر نیاز نیست. کاربر به محض وارد کردن کدی که دریافت کرده است وارد حساب کاربری می شود. در صورتی که حسابی نداشته باشد به صفحه ثبت نام هدایت می شود.

محمد حسنی ۱ اردیبهشت ۹۷ پرستاشاپ ماژول پرستاشاپ بدون نظر 89 بازدید
نظر شما در مورد این مطلب چیست ؟بدون نظر
آخرین مطالب