شما اینجا هستید

دسته بندی مطالب

دسته بندی مطالب
کی تم ۳ مهر ۹۶ سئو بدون نظر 65 بازدید

دسته بندی مطالب

سلام دوستان

مطالب سایت را به روش های مختلفی میشه دسته بندی کرد: بر اساس تاریخ، بر اساس موضوع، بر اساس برچسب و یا دسته بندی های دلخواه دیگه …

یکی از مهمترین نکات به هنگام شروع برای ارسال اولین مطالب در وب سایت (وردپرس یا غیر وردپرس) از نظر من ایده پردازی برای دسته بندی مطالبتان می باشد.

قبل از ارسال مطالب با خودتان فکر کنید که چه مطلبی می خواهید بنویسید ؟ محتوا شخصی است یا کاری یا غیره… پس از آن فکر کنید نگارش هایتان چگونه است ؟ نگارش صمیمانه یا اداری یا وبلاگی و غیره.. پس از آن به این فکر کنید که مطالبتان محدودیتی در نوع دارند یا نه ؟ مثلا فقط در مورد حرفه آرایش گری می خواهید بنویسید و یا فقط در مورد پزشکی و یا هر دسته یک نمونه کار شماست یا این که چند دسته کلی دارید و چندین زیر شاخه برای هرکدام و غیره… پس از آن به این مساله فکر کنید که آیا تداخل مطلب هم دارید ؟  مثلا ممکن است که بخواهید یک مطلب در مورد آرایشگری ارسال کنید که در آن نکات پزشکی هم هست ؟ اگر چنین تداخلاتی ممکن است پیش آید آیا امکان ادغام این دسته ها وجود دارد ؟ یا این که نه ، هر کدام از این دسته ها زیر مجموعه هایی برای خودشان دارند. و غیره..

دسته بندی مطالب

پس از تصمیم گیری نوبت به راهنمایی من می رسه.

برای سایت های بزرگ با محتوای بسیار متغییر و زیاد ( مثلا سایت دانلود) بهتر است دسته بندی های کاملا متنوع داشته باشید و از ایجاد دسته ی جدید به هیچ عنوان خودداری نکنید! چرا که دسته ی جدید یعنی امکان دسترسی آسان تر به مطالب.

سعی کنید دسته هایی که ایجاد می کنید در ذهنتان باقی بماننند و از کنترلتان خارج نشوند تا به هیچ عنوان دسته ای تکراری با کمی تفاوت در نام ایجاد نکنید. ( به هنگام ایجاد دسته بندی کاملا دقت کنید، چرا که سایت ها و وبلاگ هایی دیده ام که پس از ایجاد یک دسته بندی مدیر آن را فراموش می کند و به هنگام ارسال مطلب مجدد با نگاهی سریع فکر می کند چنین دسته ای ندارد و فورا اقدام به ایجاد یک دسته ی جدید می کند ، با این کار به وبسایتتان ضربه می زنید، چرا که کاربری که یک دسته را بررسی می کند همه مطالب با آن مضمون را نخواهد دید!)

اگر سایت شما محتوایش چندان متغییر نیست ،سعی کنید اسامی عمومی برای دسته ها انتخاب کنید  مثلا از انتخاب عبارت ” فتوشاپ ” در سایتی که هم آموزش های فتوشاپ وجو دارد و هم خود فتوشاپ برای دانلود قرار داده شده است بپرهیزید، چرا که با این کار شما یک دسته ی بیهوده ایجاد کرده اید،

اگر سایت شما دارای محتوای متغییر می باشد انواع محتوا را به صورت زیر دسته ایجاد کنید نه یه دسته ی جداگانه.

موارد ذکر شده در بالا اکثرا سلیقه ای می باشد ، و ایده ها و نوع سایت ها با هم کاملا متفاوت می باشد و خود را به آنچه گفته ام محدود نکنید.

آموزش ایجاد دسته ی جدید :

ایجاد دسته ی جدید در وردپرس بسیار ساده می باشد. اگر از وردپرس فارسی استفاده می کنید از قسمت نوشته ها > دسته ها  می توانید یک دسته ایجاد نمایید. و در صورتی که دارید یک زیر دسته ایجاد می کنید مادر آن را از کادر مربوطه انتخاب نمایید.

نمایش دسته ها در پوسته :

روش اول : پس از ایجاد دسته بندی تان به منوی نمایش > ابزارک ها رفته ، ابزارک دسته ها را کشیده و در یکی از جایگاه های موجود در پوسته تان که در سمت چپ قرار دارند ، رها کنید. همچنین با کشیدن و رها کردن چیدمان آنها را نیز می توانید تغییر دهید.

روش دوم : اگر دوست دارید دسته هایتان در منوی ابشاری پوسته تان یا همان منوی اصلی نمایش داده شود می توانید به قسمتنمایش > فهرست ها رفته ، یک فهرست ایجاد کنید در آن صفحه فهرست انتخابی در سمت چپ و امکانات در سمت راست نمایش داده می شوند از سمت راست تب دسته ها را باز کرده تیک چند دسته بندی را بگذارید و کلید افزودن به فهرست را بفشارید.  دقت کنید که برای مشاهده این قسمت ها باید یک فهرست انتخاب شده باشد. پس از اضافه شدن آنها به فهرست در سمت چپ و پایین در بخش جایگاه‌ها در پوسته یک جایگاه را انتخاب کرده (تیک آن را بگذارید) سپس کلید آبی رنگ ذخیره فهرست را بفشارید.

کار تمام است تا به اینجا شما باید هم یک دسته ایجاد کرده باشید و هم با مشاهده سایتتان بتوانید آن را در سایتتان ببینید.

موفق و موید باشید.

منبع: کی تم

نظر شما در مورد این مطلب چیست ؟بدون نظر
support
پشتبانی
09301964667
درخواست پشتیبانی
Please Wait
Please Wait